4 způsoby, jak změnit svůj pracovní obor

V mládí jste se rozhodli jít na školu a od té doby stále pracujete ve stejném oboru? Nebo jste se nestačili dostatečně kvalifikovat a skončili jste v práci, která ani zdaleka nepřipomíná tu vámi vysněnou? V práci trávíme přibližně třetinu života, proto by byla velká škoda věnovat tolik času něčemu, co nás nenaplňuje. Návodů na to, jak získat práci snů, je určitě celá řada. Nemusíte ale měnit celý svůj život, stačí změnit pár maličkostí. Poradíme vám, na co se zaměřit.

graf učitelky

1. Čtěte!

Máte dostatek informací o oboru, ve kterém byste chtěli prorazit? Pro začátek je dobré načíst všechny informace, které najdete. Zajděte do knihovny, prozkoumejte internet, zeptejte se na knižní novinky z oboru v knihkupectví. Třeba zjistíte, že obor, pro který jste se rozhodli, není to pravé ořechové. Nebo se dozvíte potřebné informace, uděláte si nějakou představu a rozhodnete se do toho jít. Tak jako tak, měl by to být první krok na vaší cestě do lepší práce.

2. Přizpůsobte svůj životopis

Vyhledali jste si dostatek informací, takže teď už víte, co vyžaduje vaše vysněná pozice. Nyní k tomu musíte přizpůsobit informace obsažené ve svém životopisu. Používejte relevantní názvy pozic, nechejte jen to, co se více či méně týká práce, o kterou byste rádi žádali. Nezapomeňte na kurzy, které jste měli možnost absolvovat, nebo na vaše dovednosti a schopnosti.

3. Nasbírejte nové zkušenosti

Zkusili jste přizpůsobit životopis a skoro žádné relevantní zkušenosti vám v něm nezbyly? Napadlo vás někdy, že třeba díky dobrovolnictví máte šanci k lepšímu uplatnění na trhu práce? Pokuste se zapůsobit na personalisty zkušenostmi z oboru právě prostřednictvím dobrovolné výpomoci.
slova a ruce

4. Získejte další vzdělání

V dnešní době už není takový problém si dodělat školu. Ať je to střední nebo vysoká škola, kterou byste rádi dokončili, nabídka večerních nebo víkendových kurzů je široká. Stále je to ale běh na dlouhou trať. Existují i jiné alternativy – rekvalifikace, odborné akreditované kurzy a školení. Také na internetu seženete množství online kurzů, za které dostanete certifikát. Některé jsou dokonce zcela zdarma. To, že budete vyvíjet nějaké úsilí, bude brzy odměněno.