Bezpečná přeprava

Mnohdy potřebujeme poslat zboží poštou, a proto musíme dbát na jeho bezpečí, aby při přepravě nedošlo ke škodám, k čemuž nám poslouží bublinková fólie.

Bezpečná přeprava

Jak zabalit zásilku

Když potřebujeme zaslat zásilku poštou třeba o větší finanční hodnotě, tak je rozhodně zapotřebí se věnovat jejímu zabalení, protože musíme předcházet všemožnému poškození, které by ji mohlo zničit či poškodit. Vždy musíme zvážit vlastnosti daného předmětu, protože cihlu zabalíme úplně jinak než křehký hrníček. Ovšem standardním obalovým materiálem, který vyhovuje je klasická kartonová krabice.

kartonová krabice

Klasicky má tři vrstvy, ale klidně se nebojte si připlatit za pětivrstvou, jenž toho samozřejmě vydrží i více. Aby byl samotná předmět chráněn před vlhkem a nepořádkem, tak je dobré zvolit obálku z fólie, kterou zavaříme například domácí svářečkou. Po nechání vůle mezi předmětem a krabicí je zapotřebí volné místo využít jako deformační zónu, což nesmíme podcenit. Pokud nechcete utrácet, tak poslouží i normální již nepotřebné noviny, ale máme i lepší možnosti. Těmi může být polystyren, protože ztlumí i silnější náraz.

Bublinková fólie

Určitě mezi obalové materiály musíme zařadit i bublinkovou fólii, protože ta je skutečně v mnoha parametrech skvělá pro přepravu. Bublinková fólie prodej je v několika rozměrech, a proto do ní není problém zabalit všemožné předměty, protože se s ní hezky díky vlastnostem fólie dá ohýbat. I přes svůj materiál je velmi pevná a jen tak ji rozhodně neroztrhnete a nepoškodíte.

bublinková fólie

Když vše následně přelepíte, tak do vnitřního prostoru se nemá šanci dostat žádná špína či vlhkost, na což je citlivá zejména elektronika. Je také dobré vědět, že není problém s recyklací, protože ta je pro naši planetu opravdu důležitá. Navíc je opravdu lehká jako peříčko, takže se významně nezvyšuje cena za přepravu, kdy taková úspora se vždy hodí. Přeci jen, kdo by chtěl platit zbytečné finance za obalové materiály? Své využití se tedy najde opravdu všude, protože se hodí běžnému člověku, ovšem skvěle poslouží i firmám, kde se využívá ve velkém množství.