Bylinky naložené v lihu

Neexistuje snad rostlinka, aby neměla v sobě ukrytý nějaký potenciál. Každá bylinka má na druhou stranu řešení na naše problémy a nemoci, teď jen vědět, která to bude. Rozhodně není problém si o nich něco zjistit nebo se poradit s odborníky přes jejich léčivou sílu. Některé druhy a doplňky stravy doporučí i naši lékaři, což je většinou to nejlepší, protože nás také nejvíce znají. Nicméně občas potřebujeme dostat pod kontrolu rozbouřený žaludek a na ten vždycky platil ten správný výběr bylinek. Bylinný likér by tak měl mít vždycky místo v naší domácnosti. Jaký je nejlepší? Inu to záleží na chuti, přece jenom by měl být příjemný na jazyku a prospěšný jako lék.

Jagermeister

Dávná receptura

Je pravdou, že asi mezi nejznámější patří Becherovka nebo Jägermeister. Oba dva obsahují poměrně dost velké množství bylinek a nenalezneme v nich žádnou chemickou přísadu. V obou dvou případech se za nápojem ukrývá bohatá historie a jsou také známé po celém světě. Nicméně nejsou jediným produktem na trhu a tak je na čase vyzkoušet něco jiného, například likéry, u kterých se oprášila receptura a na trhu zase nebudou tak moc známými stálicemi. Základ takového moku tvoří čerstvé, ale i sušené bylinky, kořeny bylin, ale také ovoce nebo koření. Někdo by to mohl nazvat i takovou léčivou tinkturou, jelikož vhodná kombinace se jednoduše nechá luhovat v alkoholu.

likér byliny

Skvělý dárek

V dnešní době si je nemusíme vyrábět sami, ačkoliv kdo má známost bylinek, tak se klidně může pustit do práce. Nicméně je lepší vsadit na jistotu a vybrat si některou láhev z osvědčených dávných receptur. Dokonce to může být i vhodný léčivý dárek. Nesmí nás odradit barva nebo i název, to není důležité. Rozhodující bude složení a chuť, kdy mnohdy zaskočí skvělá kombinace spojení například whisky a koření. Zahřeje a ještě podpoří dobré trávení. Navíc originální láhve jsou skutečně zajímavé a tak se nikdo nemusí strachovat, že by taková lahvinka léčivého moku nepotěšila obdarovaného.