Google browser

Není vždy na prvním místě, to občas zaujímal i konkurenční Firefox. Ale ono přece jen, používat ten od internetového giganta je více in.
Ovšem není účelem tohoto článku posuzovat který z prohlížečů je lepší, ale upozornit na některé praktiky toho googlovského.
seo v googlu
Ten totiž bez ustání sleduje vše, co kam napíšete. Máte-li jej i v mobilu a nosíte jej s sebou všude, ví o vás Google doslova vše. Ano, dá se bez nadsázky říci, ževí o každém vašem kroku. Tyto údaje pak schraňuje a ve vhodné chvíli použije. Například na to, aby vám poslal cílenou reklamu.
Pokud tedy nijak neupravuje svůj soft, či cokoli jiného, nemáte obranu. Proto si dávejte dobrý pozor na instalaci čehokoli. Já vím, číst ty podmínky se nechce, potřebujete nebo chcete soft rychle používat. Takže prostě odklikáte to, co tam je, a tím pádem si pouštíte do svého soukromí nebezpečného špiona.
Fakt je však ten, že Google tuto činnost nijak neskrývá. Tyto údaje si o sobě klidně můžete přečíst, a budete se hodně divit.
Samozřejmě se lze sledování zbavit i dodatečně, ovšem chce to alespoň minimální znalosti o svém softwaru. Většinou se v každém můžete pohrabat a jeho funkce upravit tak, že už vaše data k dispozici špiónovi nebudou. Nemusíte být expert na IT technologii, ve velké většině případů je to v nastavení. Prostě přímo v menu.
Pro vaše uklidnění dlužno také podotknout, že to není jen onen gigant, který o vás někam zapisuje údaje. Stejně je na tom slavný Facebook. A spousta dalších, jenžese o nich neví. Nebo ví, ale nijak se o tom nediskutuje. Nerozebírá se to, nerozpitvává.
vyhledávání přes google
Pokud tedy opravdu nechcete, aby vám někdo „seděl za zády“, budete se muset probírat vším tím balastem, co kde máte, a vše upravovat.
Pokud vám to nevadí, tak to řešit nemusíte. Za to máte odměnu třeba v tom, že nemusíte hledat na mapě kde jste. Jen ji zapnete a hups, strýček Google vám to oznámí a vy pak již jen provedete další požadovanou činnost.