Los Angeles, Santa Monica a mnohem více

Město Los Angeles vás přivítá opravdu nezapomenutelně. Ocitnete se na jednom z největších letišť světa. Křižují se zde letecké trasy a letiště je velkým přestupním bodem letů ze všech kontinentů. Terminály jsou postaveny do tvaru U, aby se vzdálenosti mezi jednotlivými terminály zkrátily. Na letišti najdete vše, co potřebujete. Jsou zde obchody, restaurace, banky, směnárny, půjčovny automobilů, informační centra atd. Letiště patří stabilně k letištím, které ročně odbaví nejvíce cestujících. I přes oblíbenost lokality, se vám určitě podaří zakoupit levné letenky do los angeles Levneletenky.cz.

airport-

Z letiště se do města dostanete metrem, autobusem, taxíkem. Nejrychleji to zvládnete asi za hodinu.

Zajímavosti o městě a ve městě:

• Pokud máte rádi netradiční stavby, určitě se vydejte do centrální knihovny. Ta má velice atraktivní design. Architekti se údajně inspirovali hrobkou Tutanchamona.

• Město leží na tektonickém zlomu. To má za následek poměrně časté zemětřesení, na které jsou už všichni obyvatelé zvyklí. Pokud se pod vámi začne třást země, srovnejte si tlukot srdce a chovejte se jako lidé kolem vás.

• Určitě ochutnejte koktejl Shirley Temple. Skládá se ze zázvorové limonády, grenadiny, třešňového maraschina a třešničky na ozdobu.

• Po dobu pobytu si hlídejte „Chodník slávy“. Možná budete mít štěstí a uvidíte některou z celebrit, která si zrovna vyslouží svou hvězdu.

• Pokud jste byli fanoušky Pretty Woman, tak si nenechte ujít procházku po Rodeo Drive.

walt-disn

• Město přeje i kvalitním kulturním zážitkům, a tak si můžete zajít třeba na koncert kalifornské filharmonie. Podobné kulturní akce jsou v budově Walt Disney Concert Hall, která je zajímavým architektonickým skvostem moderní architektury a pod jejím designem je podepsaný Frank Gehry, který navrhl Tančící dům.

• Nesmíte vynechat ani losangeleské muzeum. V jeho útrobách najdete funkční raketoplán Endevour, který má za sebou 25 vesmírných misí a ve vesmíru pobýval 220 dnů.