Šít je životní vášeň

Nejde jen o originalitu výrobků, ale některá z nás se do vymýšlení a šití tak ponoří, že až rodina kroutí hlavou, kde bere energii a nápady na nové a nové věci.

Kdysi jsem také šila. Spíš jsem začala z nouze, když jsme bydleli na malém městě s malým výběrem oblečení. Nebylo to jak z prvotřídního salonu, ale chodili jsme oblékaní originálně. A dobře vím, jak dokáže potěšit otázka, kde jsem koupila to a to, že je to pěkný.
dodávka na triku

Kdybychom tam zůstali bydlet, možná bych se stále zlepšovala a z oblékání celé rodiny by se stalavášeň. Ale nestalo se tak. Odstěhovali jsme se do většího města, s mnoha obchody a mě najednou pracovní nadšení přešlo. Možná na tom měla zásluhu slova tchýně, která pohrdavě podotkla, že když bydlíme konečně ve městě, můžu nakupovat kvalitní věci a ne je doma šít na koleni.

Občas si říkám, že bych se k tomu ráda vrátila. Závistivě prohlížím na internetu stránky, kde se ženy, propadlé této činnosti, chlubí svými výrobky. Oblečení, jako jsou sukně, kalhoty, šaty, hračky, přehozy na postele, tohle všechno je možné obstarat s trochou šikovnosti doma.

Ano, některé ženy tolik milují sezení u šicího stroje a vytvářet stále nové věci, že v rodině oblékají několik generací.

Představte si, že nastříhat látku, sestehovat, dát vyzkoušet a pak ušít, některá žena zvládne za jednu noc. Tak moc miluje tvoření, že má radost, když ráno se do jejího výrobku někdo z rodiny rovnou oblékne. Samozřejmě, že nepočítám s tím, že by to byl teplý vypracovaný kabát.

Mít nápad, jaký střih bude mít ta daná věc, v obchodě vybírat ty správné knoflíky, to některé z nás vlévá do žil spoustu energie a radosti.

Mnohá žena se díky své vášni a odhodlání stává dámskou krejčovou. Může si zařídit živnostenský list a hurá, začne se realizovat.
troje kalhoty

Někdy je problém, že natrefíte na takovou, která je přesvědčená o svých kvalitách a výrobek, bohužel, vypadá, jako kdyby byl spíchnutý narychlo doma a bez zkoušení. Ani reklamace nepomůže. Nakonec skončíte v konfekci a už o žádném šití na zakázku nechcete ani slyšet.

Ale pokud jste si už koupila stroj a máte v plánu začít, směle do toho. Člověk totiž nemá větší radost, než když se mu pod rukama postupně objevuje věc, která je nejen hezká, ale i sedí a vy s určitostí víte, že druhé takové oblečení na nikom neuvidíte.

Šít je životní vášeň
4.3 (85%)8