Více pracovních nabídek? Kterou vybrat?

Zvládli jste úspěšně všechny kola pohovorů a najednou před vámi není jedna nabídka, ale hned dvě nebo dokonce několik a vy váháte, pro jakou společnost se rozhodnout. Předem je potřeba poblahopřát, určitě jste člověk na svém místě a firmy o vás mají zájem. Před vámi ale teď stojí důležité rozhodnutí, které do jisté míry ovlivní vaši budoucí kariéru, ale i osobní život. Než uděláte finální rozhodnutí, položte si několik otázek, které vám pomohou při výběru.
 natažená ruka
Věřte svým pocitům
Uvařte si čaj nebo kávu, uvelebte se v pohodlném křesle a vybavte si celý pohovor hezky od začátku znovu. Jaké pocity u vás převládaly během návštěvy v dané společnosti? Dokážete si vzpomenout na potencionální kolegy, a jak jste se cítili při návštěvě vaší budoucí kanceláře. Možná se vám takové pocity zdají nepodstatné, ale právě potlačované pocity nebo dokonce emoce mohou být při rozhodování klíčové. I když do jisté míry hrají platové podmínky velkou roly, jsou zde i jiné faktory, podle kterých je potřeba se řídit. Pokud se při komunikaci s danou společností necítíte ve své kůži, není to úplně dobře.
 
Náplň vaší práce
Velkou roli budou hrát i nabízené pracovní pozice. Je něco, co byste si chtěli zkusit nebo co vás láká víc? Pracovní zkušenost, která vás posune dál nebo naopak budete na tom samém bodě jako doposud. Nikdy se nebojte zariskovat a vzít místo, které se na první pohled pro vás může zdát jako nedosažitelné. Daná společnost dobře ví, co od svých zaměstnanců požaduje, pokud by pro vás místo nebylo určené, rozhodně byste nikdy nabídku pracovat v jejich společnosti nedostali.
 káva ke kontraktu
Vzdálenost do zaměstnání
Každodenní dojíždění do práce se při rozhodování budoucího zaměstnání může zdát jako banalita, ovšem opravdu na něm záleží. Pokud do práce dojíždíte více jak 45 minut, postupem času svého rozhodnutí budete možná litovat.