Volba knihy šité vám na míru

S rozvojem vzdělávání, větší dostupností studia na vysoké škole a se zvýšeným zájmem o osobní rozvoj dochází ke zrodu stále nových a nových spisovatelů. Samozřejmě, že je to jedině dobře, jelikož lidé by si měli jít plně za svými sny a snažit se žít život, který jim vyhovuje, a ve kterém se cítí dobře. Na druhou stranu dochází ke zmatení zákazníků, jelikož často nevědí, jakou knihu mají vybrat, a to zejména z toho důvodu, že se obvykle řídí starými předsudky typu, že když je něco levné, tak to nejspíš nebude moc kvalitní.
čtecí koutek
S danou předpojatostí souvisí také skutečnost, že každý z nás má jiné finanční prostředky, které může investovat do svých zájmů. Avšak i pro případ, že nemáte dostatečný kapitál, je zde řešení – půjčování knih v knihovně. Já osobně nejvíce platím za knížky, přiznávám se – jsem bokkaholic (ve své podstatě to znamená, že čtení knih je středobodem mého života). Avšak na druhou stranu jsem také studentkou VŠ, takže poměrně často využívám možnost zapůjčení mé oblíbené literatury v knihovně.
schody v knihkupectví
Ze svých zkušeností však mohu na rovinu říct, že cena knihy neovlivňuje až tak její kvalitu – dá říci, že je to podobné jako s auty. Za BMW rozhodně zaplatíte mnohem více, než za naši věrnou českou Škodovku. U knih je to tedy platí také podobné měřítko – čím známější autor, tím dražší kniha.
Pokud uvažujete o koupi knihy neznámého pisatele, mohu vám tento krok jedině doporučit. Mnohdy se opravdu jedná o velmi kvalitní díla, která vás svým dějem donutí přečíst je jedním dechem. V mnoha případech je to důsledkem začátku jejich psaní, neboť ze začátku se většinou každý snaží najít okruh svých „fanoušků“, kterým se později bude věnovat, a kteří samotného spisovatele budou posouvat dál.
Ať už tedy knihu kupujete v antikvariátu, knihkupectví či e-book, vždy se řiďte tím, že vás daná kniha musí zaujmout, protože pokud ve knihkupectví nepřečtete ani první knížku, tak vám bude akorát doma ležet někde na dně skříně. A na závěr mi dovolte pár rad, které vám mohou pomoci při budoucím rozhodování.
Rady pro nákup oblíbené literatury
1.       Pokud si koupí knihy nejste jisti, klidně si ji nejprve dojděte půjčit do knihovny
2.       Čtěte to, co vás zajímá
3.       Děj vás musí chytnout již na první stránce
4.       Levné neznamená špatné
5.       Neznámý autor není důvod k zavržení vámi vybrané knihy