Co jsou to nebankovní americké hypotéky

Mít vlastní dům či byt je snem asi každého člověka. Zvláště mladí sní o chvíli, kdy budou mít vlastní bydlení. Avšak vzhledem k cenám nemovitostí není pro většinu z nich tento sen příliš dosažitelný, pokud použijí pouze vlastní prostředky. Naštěstí jsou tu hypotéky. Jedná se o účelové půjčky, jejichž cílem je financování nákupu předem dané nemovitosti. Tak nemusí lidé čekat až do stáří, než si našetří na vlastní domov.

hypoteka3

Avšak ačkoliv se to zdá jednoduché, opak je pravdou. Jak totiž zjistí každý, kdo se o tuto problematiku začne hlouběji zajímat, existuje velké množství nejrůznějších druhů a typů. Je jich tolik, že laik může mít problém se v té nabídce orientovat.

Jedním z těch méně známých jsou i nebankovní americké hypotéky FAHD. Málokdo z těch, kdo se v oboru nepohybují, má ponětí, že něco takového existuje, tím méně o co se jedná a čím se liší od ostatních. Faktem však je, že se může jednat o ideální způsob financování bydlení právě pro mladé lidi.

Jak již bylo řečeno, je poskytována nebankovními společnostmi. To může vzbuzovat poněkud nedůvěru, ale u těch prověřených není třeba se ničeho obávat. Zvláštností je to, že zde není vyžadován ručitel. Namísto toho dává dlužník v zástavu předmětnou nemovitost. Ta se pak stává až do úplného splacení celé částky, včetně poplatků a úroků, majetkem oné finanční společnosti, ač dlužník ji samozřejmě může běžně používat.

hypoteka4

Je však jasné, proč se na našem trhu neuchytila tolik jako ve Spojených státech Amerických, kde se jedná o běžný typ. Málokdo se totiž cítí dostatečně jistý v tom, že stráví příštích i více než deset let právě v tomto domě a že jej okolnosti nedonutí se přestěhovat. Riziko se zkrátka zdá pro většinu lidí u nás příliš velké.

Avšak navzdory výše uvedeným skutečnostem může být, jak již bylo řečeno, pro mladé lidi tento typ financování bydlení ideální. Jen je potřeba si, jako u každé podobné transakce, řádně přečíst celou smlouvu.