Jak na dokonalé a poutavé webové stránky

Webové stránky jsou základním kamenem každé firmy, každého podnikatele či jednotlivce. V dnešní době je chce mít zkrátka každý. Ale ne každý je umí vytvořit. Na toto téma – tedy tvorbu webových stránek – se specializuje mnoho firem a pomůžou vám vytvořit webovky přesně podle vašich představ a potřeb.
práce blondýny na pc

Webdesign, který musí zaujmout

Jedním z nejdůležitějších prvků je design stránek, který by měl být poutavý a zároveň ne příliš přeplácaný. Měl by působit uceleně, kombinovat příjemné barvy a příliš nezasahovat do textu na stránkách. Samozřejmostí je nějaké „záhlaví“, kde je logo a název vaší firmy, popř. název vašeho blogu nebo téma vašich webovek. Okraje stránky by měly být spíše výraznější, barevnější s ornamenty nebo je možné jako okraje vložit i fotografii. Naopak pozadí za textem by mělo být bledší, příjemné barvy, aby vaše „slova“ vynikla.

Kontakt jako základní informace

Na svůj web nezapomeňte umístit nějaký kontakt na vás či vaší firmu – adresu, telefon, fax, e-mail, apod. Kontakt by měl být dobře vidět, takže je vhodné umístit ho hned za záhlaví nebo do zápatí, tak aby byl neustále na očích, i když si vaši čtenáři překliknou do jiné rubriky.
kulatý graf

Škatulkujte pro přehlednost

Již zmiňované rubriky jsou také velmi důležité pro organizaci vašeho webu, tak aby se v něm čtenáři dobře orientovali. Jejich názvy volte tak, aby byli jednoduché a přesto výstižné. V neposlední řadě přidávejte obrázky, fotografie, odkazy a pište další a další nové články. Snažte se i o propagaci stránek a zvyšte jejich sledovanost a vyhledatelnost na internetu .

Nevíte kolik lidí navštěvuje váš web? Umístěte si na něj tzv. počítadlo, které je zdarma. Jedná se o malou tabulku, která „počítá“ návštěvníky za aktuální den, týden, měsíc a za celé období. Některá lepší a složitější počítadla dovedou navíc rozpoznat odkud se k vám proklikli. Tato služba však bývá často zpoplatněná.


Posted in Nezařazené