Proč je důležitý pro lidské tělo kolagen

Kolagen se v těle přirozeně vyrábí, ale s přibývajícím věkem jeho produkce postupně klesá, což se následně projeví v mnoha oblastech na lidském těle. Je to proto, že kolagen je přírodní pojivo a bez něho nebo při jeho nedostatku se projevují velmi negativní účinky na lidském těle.

Příznaky nedostatku kolagenu

  • Na pleti poznáte nedostatek kolagenu tak, že je pleť méně pružná, elastická a začínají vznikat vrásky, prohlubují se.
  • Kolagen se vyskytuje ve vlasových vláknech a ty jsou bez něho křehké, lámavé, mají menší pružnost.
  • I nehty při nedostatku kolagenu se lámou a jsou nezdravé.
  • Kolagen je nedílnou součástí pohybového aparátu. Proto se při jeho nedostatku objevuje takové lupání kloubů a samozřejmě bolesti zad, kloubů, svalů i vazů. Kolagen je prostě potřeba pro zdravý a bezbolestný pohyb.
  • Kolagen je třeba obsažen i v zubech, takže i při jeho nedostatku můžete mít problémy s lámavostí zubů, kazivostí a křehkostí.

pohybový aparát

Podpora kolagenu v organismu

Abychom zvýšili kolagen v našem organismu tak je třeba dodržovat pestrou a vyváženou stravu. Je třeba pravidelně jíst potraviny bohaté na vápník. Ale také je třeba doplňovat vitamín D, C a další.

Dobrou volbou je ještě i před prvními příznaky začít pravidelně doplňovat hydrolyzovaný kolagen orcacollagen.cz, který je pro tělo dobře stravitelný. Najděte si opravdu kvalitní produkty. Při pravidelném užívání následně uvidíte pozitivní účinky ve všech výše zmíněných oblastech.

zdravé vlasy a nehty

Vlasy tak budou zdravší a stejně tak nehty, zuby i pleť bude pružnější a již vzniklé vrásky se lehce vyhladí a hlavně se nebudou prohlubovat a také se zpomalí vznik nových hlubokých vrásek. A velkou výhodou je i to, že pocítíte pozitivní účinky na pohybovém aparátu. Takže i pokud sportujete a často zatěžujete klouby nebo máte už bolesti zad a kloubů a cítíte, že to už není takové, jako dřív. Tak při pravidelném užívání kolagenu za pár týdnů zjistíte, že klouby bolí méně a takové to lupání kloubů se také zmírňuje. A pokud bojujete s pomerančovou kůží, tak i na to je kolagen dobrým pomocníkem. Jelikož pomáhá k lepší elasticitě kůže, pomůže tak bojovat právě s pomerančovou kůží.