Proč je nebankovní půjčka výhodnější?

Spotřebitelské úvěry jsou v České republice poměrně oblíbeným úvěrovým produktem. No posuďte sami, podle statistiky má s některým z úvěrových produktů zkušenost každý druhý Čech. Možná trochu alarmující zjištění, přesto bychom ho měli vzít na vědomí.

uzavření dohody

Pomohou nám, když nás překvapí nečekané výdaje, dokáží překlenout dobu od výplaty k výplatě a zaplnit prázdná místa pod stromečkem. Spotřebitelský úvěr rozhodně není špatní úvěrový produkt, právě naopak, je potřeba k němu ale přistupovat s respektem. I když se jedná jen o mikroúvěr, přesto se stále jedná o závazek, který v případě neplnění může mít nedozírné následky pro dlužníka.

Tíživá finanční situace může postihnout každého z nás, o to s větší pravděpodobností v dnešní nestálé době. Pomoci nám může právě správně zvolený spotřebitelský úvěr, který může odvrátit jistou katastrofu a překlenout pro nás nepříznivé období. Je potřeba si ale uvědomit, že se jedná jen o chvilkové řešení, které pomůže uhasit nejhorší pohledávky.

smlouva k podpisu

Banky jsou v tomto ohledu mnohdy velmi striktní a jejich přísně nastavené tabulky ne vždy člověku v nouzi úvěr schválí. Navíc ke každému žadateli přistupují individuálně a schvalovací proces tak trvá týdny. Je tedy čas začít přemýšlet o spotřebitelském úvěru od nebankovní společnosti. Ten seženete mnohdy snadněji, rychleji, bez zbytečného papírování a tolik opovrhované byrokracie.

Podobně je to i s podmínkami, v nebankovním sektoru jsou o poznání benevolentnější. Pokud se tedy žadatel někdy v minulosti potýkal s neschopností splácet, s největší pravděpodobností bude jeho jméno figurovat v některém z dostupných registrů dlužníku. Pro banku jasný důvod k zamítnutí. Předností a nevýhod spotřebitelského úvěru je celá řada, stejně tak je to i s jeho příznivci a odpůrci. Nic na tom však nemění fakt, že se jedná o velmi oblíbený úvěrový produkt.