Trošku větší problém

Je jen málo výjimek, kterých se zimní období nějak více nedotkne. Tedy abychom byli přesnější spíš jejich postavy. Jinak jsou totiž zimní měsíce hrozbou, že se objeví nějaká kila navíc. Ono je ale v podstatě jedno, jaké roční období je před námi, když nebudeme mít žádnou životosprávu a smysl pro zdravé stravování. V letních měsících jsme pro změnu ohroženi různými sladkými pokušeními, která jsou snad na každém rohu, v kempech nebo zkrátka na cestách. Takže pokud nezačneme proměňovat svoji mysl a měnit především svůj stereotypní život a zdravý jídelníček, tak nám nějaká drastická dieta skutečně nepomůže, spíš naopak, objeví se jo-jo efekt a budeme na tom ještě hůř.

lékařství

Jsou situace, kdy se musíme krotit

Čas od času malý prohřešek nevadí, ale pravidelnost v pojídání sladkostí, i když si každý den zvolíme jinou oblast, rozhodně neprospěje. Pokud máme skutečně nezadržitelnou chuť nebo nepociťujeme dostatečnou sytost, pak by možná stálo za úvahu se podívat na preparáty, které nám budou věrným strážcem porcí. Mezi ně patří například , který si dokáže poradit s naším neduhem přejídání.
Jak nepodlehnout na dovolené nezdravému jídelníčku?
Samozřejmě tím si zachovat svoji štíhlou linii nebo dietní program. Mnohdy to jde ztěžka, ale půjde to, i když v kempu budou jen hranolky, špekáčky nebo palačinky a nemluvě o zmrzlině a vystavených zákuscích v hotelových vitrínkách.

tučnost

  1. Je to hlad nebo chuť? No jestli budeme schopní sníst talíř i něčeho, co zrovna nemáme rádi, tak je to jasné, hlad se hlásí o slovo a je třeba se zdravě najíst. V opačném případě se jedná o chuť nebo slabou vůli, která se dá ovšem nahradit. Bude to chtít trénink, ale nakonec slabou vůli pokoříme.
  2. Voda a citron. Naprosto ideální pití a to nejen v letním období. Na dehydrataci si musíme dát pozor, protože občas právě nedostatek tekutin vyvolá pocit hladu. Citron dodá tělu spoustu zdraví prospěšných látek.
  3. Kalorické bomby. Když jsme doma, je to jednoduché. Nic takového si ve spíži držet nebudeme. Na cestách je to horší, přesto se dá všude koupit zelenina nebo zdravý pamlsek. Možná bude o trochu dražší, ale zase pro nás nejlepší.