Užijte si výlet na kole po nejlepších cyklostezkách u nás

Česko je nádherná země a tak by byla škoda ho pořádně nepoznat. Na kole můžete procestovat kus cesty a užít si parádní výlet klidně s celou rodinou. Navštívit můžete známé památky a určitě se pokocháte překrásnou krajinou. Vždyť je u nás bezmála dva tisíce kilometrů cyklotras. Po těch se vám pojede pohodlně a vzít můžete i děti. Vydejte se po těch nejkrásnějších cyklostezkách v České republice, které nadchnou začátečníky, rodiny s dětmi i rozené cyklistické nadšence.

muži na kolech

·         Okouzlující Morava: Jižní Morava nabízí všechno, co každý cyklista potřebuje. Po cyklostezkách se tady dostanete téměř všude, můžete se projet nádhernými lesy, zámeckou zahradou a určitě si tady užijete také úchvatnou přírodu, vyplatí se tu zůstat i přes noc a ochutnat zdejší víno. Jednou z nejoblíbenějších zdejších cyklostezek je Lichtenštejnská stezka vedoucí po trase – Valtice – Hlohovec – Lednice (Janův hrad) – Lednické rybníky – Nový dvůr – Tři Grácie – Svatý Hubert – Rendez vous – Valtice. Stezka je dlouhá 39 kilometrů a je určena i pro začátečníky. Zastávku si můžete udělat v Lednici a projít si zámek nebo zámeckou zahradu. Tady si to určitě užijete.
moravská vinice

·         Okolo Třeboně se vydejte na kole: Jižní Čechy jsou rájem pro všechny cyklisty. Zdejší krásy nejlépe vyniknou právě ze sedla kola. Zdejší vyhlášené rybníky musíte vidět. Trasa vede okolo hráze rybníka Svět do Třeboně k branám města. Trasa je dlouhá 39 kilometrů, a je určena pro všechny její náročnost je lehká.

·         Na kole po Českém ráji: v Českém ráji si budete skutečně připadat jako v ráji. Vydejte se na trasu, která vede přes Turnov – Valečov – Kost a zpátky do Turnova. Trasa je dlouhá 49 kilometrů a je už trošku obtížnější. Ale rozhodně stojí za to si ji projed.

·         Kolem vody po Slovácku: a Jižní Morava podruhé, tentokrát konkrétně Slovácko. Čeká vás lehká cesta po rovince ovšem už trošku delší a to dokonce 80 kilometrů. Trasa totiž vede z Kroměříže přes Uherské Hradiště – Veselí nad Moravou – Strážnici až do Hodonína. Trasa je ideální i pro děti, protože v Uherském Hradišti můžete navštívit i aquapark, ale raději si ji rozdělte a udělejte si krásný prodloužený víkend.