Existují skutečně účinné koktejly na hubnutí?

Není třeba zastírat, že obezita je něco, co trápí velkou část naší populace, a to všech věkových kategorií. A ačkoliv na tom samozřejmě nejsme ještě tak špatně, jako některé jiné národy, velmi rychle je doháníme. K tomu samozřejmě přispívá několik faktorů, jako například sedavá zaměstnání, energeticky bohatší strava i zvýšená míra stresu, která také může vést k přejídání.

Na druhou stranu zde pak máme módní trendy, především ženské, které prosazují štíhlou, mnohdy až nezdravě hubenou postavu. A tohoto ideálu krásy se mnoho běžných žen snaží dosáhnout. Většině z nich v tom však brání výše uvedené faktory. Není tedy divu, že hledají nejrůznější zkratky, které by jim měly pomoci.

koktejl na hubnutí

Jedním z oblíbených produktů se tak staly nejrůznější nápoje, které nám mají pomoci k ideální postavě. Ovšem najít skutečně účinné koktejly na hubnutí je mnohem těžší, než by se na první pohled mohlo zdát. Pravdou totiž je, že rozhodně nefungují jako nějaký zázračný lék na obezitu, jak nám prezentují reklamy.

Ty velmi často tvrdí, že díky nim zhubneme bez diet či cvičení, což zní sice moc hezky, avšak příliš pravděpodobné to není. Stále totiž platí rovnice, že pokud chceme zhubnout, měly by vydané kalorie být vyšší než ty přijaté. To tedy znamená, že pokud chceme zhubnout, musíme buď snížit příjem potravy nebo zvýšit svou pohybovou aktivitu.

kontrola ztráty hmotnosti

To druhé je častějším řešením, neboť je podstatně jednodušší a pohodlnější. Jen málokdo si však uvědomuje, že aby naše tělo mohlo fungovat, potřebuje denně určité množství živin, vitaminů a minerálů. Při drastických dietách jich však nedostáváme tolik, kolik potřebujeme, což povede ke zdravotním komplikacím.

Je tedy jasné, že různé koktejly rozhodně nejsou žádným zázračným lékem. Jistě, mohou nám zrychlit metabolismus, avšak rozhodně ne o tolik, aby to byl nějaký viditelný rozdíl. Pokud tedy chceme skutečně shodit, pak je mnohem lepším řešením dodržovat zdravou životosprávu. Věřte, že vaše tělo vám za to bude vděčné.