Jak se zviditelnit na YouTube?

YouTube je skutečným fenoménem posledního desetiletí. Denně tento web navštíví přes 30 milionů lidí.

Marketingově zajímavé pole mimo jiné vytváří příležitost štědrých nabídek spolupráce. Natáčení videí je současně zábavnou náplní „pracovní“ doby. Nelze se tak divit, že nejeden z nás přemýšlel o této kariérní dráze.
otevřený notebook

K úspěchu na této platformy vám mohou pomoci následující tipy:

1) Kvalitní obsah

Mělo by to být samozřejmé, ale je nutné tvořit obsah, který je poutavý, informativní a zábavný. Dbejte také na to, aby formát videí korespondoval s vaší vizí a stylem kanálu. Množství hloupých a nepromyšlených videí vám sledovanost nepřinese. Těmi už je YouTube zaplaven.

Dvakrát tedy zvažte, než video definitivně nahrajete. Často vám může spíše uškodit, případně zaujme obecenstvo úplně mimo vaši cílovou skupinu.

2) Technické zázemí

Videa, kde je možné napočítat pixely na prstech jedné ruky? Natáčení na fotoaparát vybaven 2 megapixely? Jedno velké ne!

Rozlišení, stabilita obrazu a celkové technické zpracování videa je naprosto zásadní. Investice do kvalitního nahrávacího zařízení se tak může několikrát zhodnotit.

Přitom není nutné nakupovat vybavení z Hollywoodu. S kapkou zručnosti a pečlivého nastavení lze v současnosti natočit kvalitní video i s průměrným fotoaparátem.

3) Spolupráce s ostatními YouTubery
Spolupráce mezi YouTubery se v poslední době stala poměrně populární. Ze společných videí benefitují všechny strany. Vy, váš spolupracovník i publikum.
you tube

Vaše přítomnost ve videu toho druhého může přinést velké množství nových diváků a odběratelů. Přitom nejde o nic náročného, vyhledejte uživatele, kteří natáčí obdobná videa a kontaktujte je. Mnoho z nich bude příležitostí spolupracovat na něčem zajímavém potěšeno.

I publikum umí ocenit oživení obsahu a přidanou hodnotu, kterou ten druhý může přinést. Tak neváhejte a odhoďte případný stud.

Posted in Nezařazené