Mít chytřejší domov se vyplatí

Chytré technologie jsou dnes součástí běžného života. Jsou praktické a mnoho funkcí zaručuje, že domácí práce se díky nim stávají radostné.

ovládat inteligentní domácnost

Mezi tradiční elektrospotřebiče v každé domácnosti patří samozřejmě chladnička. Chytré lednice jsou dnes vybaveny technologií, díky které se sami odmrazují, mají antibakteriální materiály a ty kvalitnější dokonce zvládnou svůj obsah nahlásit majiteli, takže si sami vytvoří nákupní seznam. Odpadají tak obavy a strach z nedostatečné zásoby. Život zpříjemní inteligentní kávovar. Zatímco odpočíváme u oblíbeného filmu na pohovce s nohama nahoře, aplikace v mobilním telefonu zajistí, že kávovar připraví lahodné espresso. Dojít si pro něj musíme už sami. Když už jsme u té televize, design těch moderních plochých zapadne do každého interiéru. Některé mají vyměnitelný rámeček, volit můžeme hliník, plast nebo dřevo, jiné se zvládnou sami zapnout v dobu, kdy začíná seriál. Nekonečné možnosti v podobě internetového připojení, nahrávání na úložná zařízení nebo hraní her přes konzole, to jsou dnešní televize. V obývacím pokoji by také neměla chybět meteostanice, která včas sdělí dobu, kdy bude pršet nebo naopak svítit slunce. Dokonce změří i vzduch a jeho vlhkost v bytě, upozorní nás tedy, abychom dostatečně vyvětrali. Na celý byt si posvítíme bezdrátovým osvětlením, které promění domácnost v útulnou a příjemnou oázu klidu. Navolit můžeme barvu a intenzitu světel, nechybí ani synchronizace s hudbou a to vše přes dálkové ovládání. Z klidové zóny tak můžeme přejít na romantickou.
káva z kávovaru

V případě, že je hezké počasí a my jsme zrovna venku na procházce, existuje možnost i chytré pračky. Ano, prádlo do ní sice musíme vložit sami, ale díky aplikaci přes smartphone zvolíme program a jeho délku tak, aby bylo vypráno, až dorazíme domů. Pračky zvládnou i nahlásit dostatečné množství pracího prostředku nebo umožní dodatečné přidání prádla během pracího cyklu. Oproti tomu výhodné jsou i robotické vysavače. Vytvořením úklidového plánu si vysavač změří prostory a bez problémů a odřených zdí zbaví domácnost od prachu nebo drobečků. Robotické vysavače jsou velmi tiché, využívané v domácnostech s dětmi, kdy ušetří hodně času. Opět lze zapnout na dálku, třeba cestou z nákupu nebo práce, abychom se vrátili do čistého domova. Novější a lepší modely jsou vybaveny senzory, díky nimž poznají i schody a vyhnou se miskám s krmením pro psy. Celou domácnost pak můžeme monitorovat s chytrou kamerou, přes kterou se kdykoliv přesvědčíme, zda je vše v pořádku. Vysoké rozlišení na mobilní telefon, tablet nebo notebook dovoluje vizuální kontrolu v interiéru i exteriéru.