Jaké výhody má skleněné zábradlí

Nezbytnou součástí prakticky všech schodů i balkónů a teras je zábradlí. A není divu. Především velmi přispívá k bezpečnosti, neboť valnou měrou zabraňuje pádu. Opominout nelze ani jeho psychologický účinek, kdy se díky němu nebojíme přistoupit až ke kraji. V neposlední řadě pak slouží jako opora a pomoc, především při stoupání do schodů.

Je tedy vidět, že se jedná o věc poměrně důležitou. Proto je téměř zarážející, když si uvědomíme, jak malá pozornost je mu věnována. Pozorněji si jej všimneme až tehdy, pokud se nějakým způsobem poškodí. Ovšem v takovém případě si jej všimneme hned.

sidlo1

Nelze se tedy divit, že si ani neuvědomujeme, z jak široké škály materiálů může být vyrobeno. Jistě, dřevo a kov jsou zdaleka nejpopulárnější a nejpoužívanější, avšak rozhodně to není jediná možnost. V posledních letech totiž získává stále více na popularitě skleněné zábradlí kmkdesign.cz.

Navzdory svému jménu však není celé ze skla, jak by se mohlo zdát. To by bylo poměrně nepraktické, vzhledem k jeho poměrně tvrdým a ostrým hranám. Sklo je tedy používáno nejčastěji v kombinaci s kovem. Dříve to byl klasický nerez, nyní je to často chrom.

Proč se ale stává stále populárnějším? Koneckonců, sklo se nezdá být tím nejbezpečnějším materiálem, který se dá k tomuto účelu použít.

balkon1

Odpověď můžeme najít v rozmachu nových technologií, které umožnily vytvoření silnějšího, odolnějšího skla, které se tak snadno nerozbije. Navíc je obvykle pokryto průhlednou fólií, která usnadňuje údržbu, neboť na ní neulpívají otisky prstů, a zároveň i při rozbití zabraňuje, aby se střepy rozlétly všude kolem.

Pravou příčinu však musíme hledat v rozmachu obchodních center. Zde je pro ně důležité, aby zákazníci měli co nejlepší, ničím nerušený výhled do výloh všech obchodů. Tak se totiž zvyšuje šance, že jej navštíví. A tím se samozřejmě zvýší i zisk.

I zde tedy platí, že za vším hledej peníze. Podnikatelé zkrátka využívají všechny způsoby, aby si zvýšili zisk. A popravdě, lze jim to zazlívat?