Pojízdná zahrádka

Zahrádkaření je hobby, kterého se nemusí zříkat vůbec nikdo. Dokonce nejde jen o nějakého obyčejného koníčka, i když se jím zabývá stále více lidí. Zahrádkaření uklidňuje, odstraňuje stres a má celkově pozitivní vliv na život. Přispívá ke zdravému životnímu stylu a podporuje fyzickou aktivitu. Pohybování se po zahrádce prospívá především starším lidem. Ale co ti, kteří už na to nemají sílu nebo jsou dokonce upoutáni na lůžko, ale přesto by si tak rádi zasadili květiny, přesazovali a starali se o kousek půdy? I na ty je pamatováno a jsou tu pro ně speciální pojízdné zahrádky.

malé sazeničky

FLORAMOBIL PRO PSYCHICKOU POHODU

Jak už vyplývá ze samotného názvu, floramobily jsou vlastně pojízdné záhony na kolečkách, vyrobené tak, aby je mohli používat i těžce nemocní lidé, kteří den musí trávit mezi čtyřmi stěnami. I když samotný stolek na kolečkách vypadá jednoduše, jde o náročnou konstrukci. Musí být stabilní a pracovní plocha na něm výsuvná s možností kombinace rozmanitých zahrádkářských činností. Umožňuje to hluboký zahloubený tác, ve kterém se pohodlně pracuje s rostlinami v květináči i se samotnou hlínou. Floramobil zároveň skýtá dostatečný prostor pro zahradnický materiál jako jsou samotné rostliny, konve na zalévání a ostatní drobné zahradnické náčiní. Radost ze zahradničení je tak přenesena až do klientova pokoje.

zahradničení

ZAHRADNÍ TERAPIE FUNGUJE

V domech pro seniory je pojízdná zahrádka vítanou návštěvou. Ležící pacient hned zapomene na svoji bolest a trápení, když si může přivonět ke květinám a zažívat vůni hlíny. Blahodárně to působí na dlouhodobá onemocnění a odstraňuje strach a úzkost. Mnohé pacienty starost o květiny dokáže uvolnit a jsou šťastnější. Nechají se vyvézt i se zahrádkou na vzduch a slunce, což je pro ně vždy posilující zážitek. Když to nejde, zahradně terapeutické aktivity se zahrádkou na kolečkách je léčí i v samotném interiéru.


Posted in Nezařazené