Země hor, pastvin a jezer

Pokud už Vás nebaví jen ležet u moře a smažit se na sluníčku a chcete zažít něco úplně jiného, Rakousko je pro Vás to pravé ořechové. Krásná příroda lichotí všem pěti smyslům a výhledy, které Vám tato malá země poskytne, budou navždy jedny z těch nejkrásnějších, které jste kdy viděli.
alpské pastviny

Na co se připravit a co si zabalit?

Rakousko se od České republiky liší několika věcmi:
●     jazyková bariéra- Rakušané jsou svolní a anglicky se také domluvíte. Ve většině případů jsou bohužel všechny názvy výrobků, služeb a pokynů převážně v němčině.
●     euro- Rakousko je jedna ze zemí, které přijaly euro, tudíž si samozřejmě nezapomeňte peníze vyměnit.
●     vyšší ceny- Připravte se na to, že si připlatíte. Rakušané mají zhruba 3x vyšší platy než Češi. Ceny jídel se v průměrných hospodách a restauracích pohybují v přepočtu okolo 200 Kč a výš.
alpské jezero

Tipy na výlet

1.    Grossglockner– Nejvyšší hora Rakouska, kterou nemusíte zdolat, abyste si ji užili. Vede k ní vysokohorská silnice, za kterou zaplatíte zhruba 600 Kč. Cena se počítá za auto, nepočítá se počet osob v něm. Po silnici míjíte spoustu nádherných výhledů, u kterých jsou většinou odpočívadla, kde se návštěvník může kochat nezapomenutelnými panoramaty. Ke Grossglockneru se přiblížíte nejvíce na vyhlídce Kaiser Franz Josef, která V8m nabídne i sestup k tajícímu ledovci s názvem Pasterze.
2.    Hallstatt– Nádherná obec se zhruba 923 obyvateli nacházející se v Solné komoře. Leží u Halštatského jezera, na kterém naleznete každý den několik vodních plavidel a výletních lodí. Nevýhodou je, že tato obec je velmi vyhledávanou turistickou atrakcí, tudíž se připravte na velké množství lidí a obrovské fronty na úplně všechno. Ceny jsou zde až dvakrát vyšší než v okolních městech. Pokud ale přeci jen Hallstatt navštívíte, rozhodně Vás nezklame.
3.    Vídeň– nádherné město, kde se prolíná moderní architektura s památkami až z římského období, které jsou bohužel dochovány pouze jen v malém množství. Město nabídne spoustu kulturního, společenského a sportovního vyžití.

Posted in Nezařazené