S koupí bazénu je nutné pořídit pH tester


Ten je pro nás velmi důležitým vodítkem, jak správně začít pečovat o naši bazénovou vodu. Neměli bychom používat příliš měkkou, ale ani tvrdou vodu. Je to složité a na oko nebo na chuť nelze rozeznat, jakou vlastně máme k dispozici. Navíc se během používání její stav může měnit, takže spoléhat na to, že je vše na oko v pořádku nebude moc moudré. Nejvíce se doporučuje bazén napustit vodou, kterou máme ve vodovodním řádu, jelikož se již jedná o upravenou tekutinu. Případně lze použít i dovezenou přímo z úpravny. Je to daleko vhodnější, než použít studniční nebo z nějakého pramenového zdroje. Většinou taková voda obsahuje velké množství minerálů a také organických nečistot a ty dokážou udělat dost nešvaru v našem bazénu. Také i pro snadnější údržbu vody je skutečně dobrá volba kvalitního zdroje. Pak není nic snazšího, než zakoupit příslušný tester pH a hodnotu vody podle potřeb upravit do žádoucího stavu. Tím máme nejdůležitější krok v údržbě za sebou.
technika k bazénu

Nejčastější testery:

1. Testovací proužky – existuje na trhu více množství a prakticky nám podle svých možností umožní změřit ve vodě volný chlór, kyslík, pH hodnotu vody, koncentraci soli, alkalitu, tvrdost vody. Nejzákladnější je zjistit hodnotu pH vody, která má své rozmezí a tu pak upravit do požadované hodnoty.

2. Kapičkové testery – zkouška vody se provádí v čistém, přiloženém kelímku za pomoci jednotlivých činidel podle návodu.

3. Tabletové testery – odebere se vzorek vody, přidá tableta a porovná se výsledek podle přiloženého návodu.
zkouška vzorku

4. Elektronický tester – jednoduchá proveditelnost kontroly. Namočí se testovací proužek do vody a vloží do přístroje. Kompletní výsledky se nám ihned zobrazí na displeji. Přístroj je vodotěsný a zaznamenává více hodnot najednou.

Podle výsledků pak musíme přistoupit k další úpravě vody, abychom si bezpečně užili vodních radovánek a prodloužili tak životnost našeho bazénu.