Léto v Praze


Kam se letos vydáte na výlet nebo na prodloužený víkend s partnerem nebo kamarády? Pokud hledáte město, které vás nadchne svou historií a dominantními architektonickými prvky, ale zároveň i pohladí vaši duši velikou spoustou nádherných udržovaných parků plných vábné zeleně, doporučujeme rozhodně naše hlavní město Prahu. Věříme, že spousta z vás ji má spojenou především s davy turistů, přes které takřka není možné vychutnat si uvolněnou návštěvnickou atmosféru. Letošní léto však bude, co se týče pražského turismu, dozajista výjimkou, a vy byste si tuto příležitost rozhodně neměli nechat ujít.

centrum Prahy

Co se týče klasických prvoplánových památek nebo turistických cílů, kam byste měli zavítat, jistě vás nepřekvapí, když zmíníme Pražský hrad a Malou Stranu nebo slavnou pražskou Náplavku, zejména o víkendu, kdy se můžete zajít podívat na farmářské trhy a pořídit si zde něco chutného k snídani či svačině. Dalšími body programu by jistě mělo být Václavské náměstí, Staroměstské náměstí, vyhlídkové místo Stalin s dominantním kyvadlem a skvělým pohledem na panorama Prahy, rozhledna Petřín, ke které se dostanete přes půvabný park nebo také slavný Karlův most a oblast Kampa.

Pokud patříte k těm, kteří si po náročné obchůzce po jednotlivých památkách rádi odpočinou někde ve stínu, ideálně s dobrým jídlem v žaludku, rádi doporučíme návštěvu food marketu Manifesto Market, které naleznete na dvou místech ve městě a kde si můžete s přáteli posedět v oáze klidu mezi stánky s rozmanitou nabídkou čerstvých moderních pokrmů.

zmrzlina v kornoutu

Na večerní zábavu rozhodně nesmíme zapomenout. Letní večery přímo vybízejí k posezení v některém z parků nebo v jiných venkovních prostorech. Abyste nemuseli pořád odbíhat někam pro pivo a užili si dokonale společný čas, doporučujeme využít službu zajišťující levné pivo v Praze http://pivotoc.info/, kde vám s láskou natočí pivo do pet láhve a vy si jej budete moci odnést s sebou tam, kde se vám bude příjemně relaxovat.