Zakrytý bazén

Tak za prvé nikdy nevíte, co se v noci semele. Jdete spát za čisté oblohy, ještě se díváte na hvězdy a za hodinku či dvě se strhne liják. Nedělejme si žádné iluze o čistotě našeho deště. Neprší zrovna bahno, ale optimální voda to není také. Nepočítáme-li chemické složení, tak víme, že padající kapičky s sebou strhávají drobné nečistoty z ovzduší. Tedy mikro prach a kdo ví co ještě.

Přidá-li se k tomu všemu vítr, máte v nezakrytém bazénu pěknou spoušť. A nyní si vezměte situaci, že prší delší dobu. To dá vaší vodě takový náboj, že ji můžete rovnou vylít sami sobě na hlavu.

To je samozřejmě jen takový příklad, nemusíte běžet pro ešus a začít se polévat. Prostě použijte všechny dostupné prostředky, co máte k dispozici a vodu se pokuste uvést do stavu, v jakém byla předtím, než jste ji opustili. Pak si sedněte s papírem a tužkou a pište. Sečtěte si čas, který jste na to spotřebovali a sečtěte si sumu, kterou jste do toho museli jednorázově dát. To je co? Hlavně ten čas. A přitom stačila maličkost.

Čistá voda

Bazénová fólie je právě pro takovéto případy velmi vhodná věc. Míníme tu na přikrytí, ne takovou, která má jiný účel, například zahřívací. Ano i taková existuje a má za úkol ohřát vám vodu v bazénu. Ale zpět k té první.

Právě ta má za úkol zabránit padání hrubých nečistot a jemných do vaší vody. Proto byste měli bazén zakrývat vždy, když od něj odcházíte, protože nikdy nevíte, jak dlouho budete pryč. A nikdy také nevěřte meteorologům. Místní srážky mohou jen těžko předvídat.

Prostě je dobré si pamatovat, když odcházíme od bazénu pryč, použijeme bazénovou plachtu, nebo chcete-li bazénovou fólii a bazén přikryjeme.

Míč na vodě

U firmy Chlorito si můžete zakoupit jakou chcete. Hrubou, tenkou, modrou, nebo zelenou. Kulatou či čtvercovou, prostě jaká se vám hodí. Pamatujte vždy na přesah a pokud nevíte, nechejte si poradit.